IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Rangi (Grupy)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Monster

Badacz


avatar
Liczba postów : 143

PisanieTemat: Rangi (Grupy)   Czw 01 Sty 2015, 12:23

LUDZIE


Wykonywany zawód
Ranga, która zależy od tego, kim jest nasza postać. W tym miejscu wpisujemy nazwę wykonywanego zawodu - bądź to, na jakim poziomie edukacji właśnie dana postać się znajduje. Ot, absolutna dowolność, bo jeden może być światowym lekarzem, ktoś licealistą, a jeszcze inni mogą chodzić po parkingu na Pan Da!

Przywoływacz
Istnieją ludzie, których żal i smutek po utraconej osobie są zbyt wielkie, aby ich psychika pozostała bez większych skaz. Czasami jest to ból związany z odejściem kogoś, a czasem... Z jego śmiercią. Drugie przypadki bardzo często powodują, że człowiek w swych snach ożywia zmarłych. Nie każdy potrafi tego dokonać, nie każdy również potrafi przywołać bliskiego takiego, jakim był niegdyś. Bardzo często okazuje się, że informacje na temat danej persony są zbyt ubogie, aby przywołać ją do snu, przez co... Luki są wypełniane przez inne cechy. W taki sposób ludzie mogą stworzyć nawet najprawdziwsze potwory, które nie prędko odejdą.

Bezsenni
Niektórzy ludzie śnią, nie pamiętając swoich snów - za to niektórzy mają okropne problemy ze śnieniem. Często się zdarza, że zasypiają w miejscach publicznych, może to jest i na kilka minut, aczkolwiek wystarczająco długo, żeby znaleźć się w Insomnium, a po prostu następnie tego nie pamiętać. Można powiedzieć, że urwał im się film lub wiedzieli, że zasnęli, jednak nic poza tym.

Wtajemniczeni
W świecie ludzkim trafiają się istoty, które są istnymi marzycielami. Sen, jawa, marzenia... To jest upragniony świat, w którym spędziliby całe swoje życie. Nie często się zdarza, aby ktoś zachował swoją dziecinną naturę i pamiętał o niegdyś odkrytej Insomnium - a tym bardziej, żeby potrafił ją odróżnić. Są to nieliczni z rodzaju ludzkiego.

Samobójcy
Podobnie do Wtajemniczonych, wiedzą oni o tym, że istnieje świat snów zwanych Insomnium. Jednak są oni błędnego przekonania, że kiedy we śnie człowiek umiera - budzi się. Nic dziwnego, że ci ludzie bardzo często dokonują zamachów na własne życia. Szczególnie, kiedy chcą się wydostać ze świata snów.

Marzyciele
Żyją w prawdziwym świecie, ale czekają tylko na odpowiedni moment, aby znaleźć się we śnie. Zakochani w nierealnej rzeczywistości, nie wiedzą o istnieniu Insomnium, ale dalej pragną śnić i spełniać swe marzenia. Jest to rodzaj tych osób, które wiecznie chodzą z głową w chmurach. Pamiętają doskonale swoje sny, a niejednokrotnie potrafią też i nad nimi zapanować - bowiem doskonale opanowali sztukę świadomego śnienia. Jeżeli istnieje znak, że znajdują się we śnie, to oni go odkryją. Sny traktują jak świetną zabawę - i nie można wcale im się dziwić. Nie są świadomi, że znajdują się w zupełnie innym świecie.OBDARZENI


Twórca incepcji
Osoba, bez której nie byłoby tego całego burdelu. Tak, to właśnie on stworzył Insomnium i to on jest istotą najpotężniejszą wśród Obdarzonych - a najpewniej również i wśród ludzi. Jest istotą tajemniczą, więc ciężko potwierdzić czy jest negatywnie, czy może pozytywnie nastawiony do otaczających go istot. Również wypada wspomnieć, że jest on połączony silną więzią ze światem Insomnium.
(1/1)
Zajęte przez: Pandę

Potulne owce
Niektórzy z obdarzonych nie chcą prowadzić wojen, a wręcz przeciwnie! Mają oni rodziny, przyjaciół, pracę... Często starają się nie ujawniać ze swoją innością i mocami. Zdarza się, że ukrywają coś takiego nawet przed najbliższymi, aby przez przypadek któremuś z nich nie rozwiązał się za bardzo język.

Dewastatorzy
Posiedli moc, nad którą nie potrafią zapanować bądź celowo używają ją do siania chaosu i zniszczenia. Jednostki specjalnie uważając szczególnie na takich ludzi, bowiem stanowią oni największe zagrożenie zarówno dla Insomnium, jak i dla Luksemburgu, nie wspominając nawet o reszcie świata.

Kreatorzy
Są ci, którzy chcą niszczyć, ale i ci, którzy pragną zostawić wszystko w takim porządku, jaki jest. Kreatorzy natomiast są istotami, chcącymi osiągnąć coraz to więcej mocy, aby doprowadzić do podobnej sytuacji, co Twórca Incepcji. Chcą stworzyć swój własny świat lub móc chociaż trochę ingerować w ten aktualny - nie tylko Insomnium, ale i ludzki.
Tymczasowo zapisy na tę rangę zamknięte.

Śpiący
Co, kiedy zatraciłeś się we śnie tak, że już nie odróżniasz niczego? Nie wiesz kim jesteś, co tutaj robisz i wydaje ci się, że wszystko jest tylko wytworem twojej własnej wyobraźni. Te osoby nie odczuwają lęku, nie potrafią określić swojej pozycji w świecie. Bardzo często są również nieświadomi posiadanej mocy, która oddziałuje na wszystko wokół bez ich świadomości.

Zagubieni
Obdarzeni, którzy nie potrafią pojąć swojej mocy - jest ona dla nich jedynie przekleństwem i na wszystkie sposoby starają się jej pozbyć. Są chętni do poddawania się eksperymentom, byleby mogli wrócić do normalnego funkcjonowania i zapomnieć o wszystkim, co się działo w snach. Bardzo często popadają oni w depresję, a wypoczynku unikają jak ognia. Przez to także cierpią na różne odmiany schizofrenii - zwidy i słychy to w ich życiu zupełna normalność. Nie panują nad swoją mocą, a przez to należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych istot. Pod wpływem emocji, potrafią coś stworzyć - lub zniszczyć. Jednostki specjalne ze wszystkich sił starają się usuwać te jednostki ze społeczeństwa, bądź - jeżeli badania na to zezwolą - leczyć. Choć bardziej, niż leczenie, przypomina to eksperymentowanie na ludzkim organizmie.

Szarzy
Każdy obdarzony, który nie do końca się wyróżnia. Mocą, zachowaniem... Jest kolejną istotą, która najzwyczajniej w świecie egzystuje i nie posiada ku temu większego celu. Moc kreacji czy też destrukcji, nie jest czymś, co mu towarzyszy. Potrafi wpływać w niewielki sposób na Insomnium. Często to oni pragną przebywać w świecie snów, aby oderwać się od rzeczywistości. Często nie radzą sobie z codziennymi problemami, a w tej dziwnej i cudownej krainie mogą być kim chcą.

Obserwator
Chociaż nie kryją się z posiadaniem mocy, przyjmują w pełni neutralną postawę. Obce są im konflikty, czy też dążenie do zdobycia większej mocy. Czas spędzany w świecie snów wolą przeznaczyć na zabawę tudzież spełnianie własnych zachcianek, nierzadko też zwyczajną obserwację. Bez większego celu krzątają się po Insomnium, starając się przestrzegać reguł i nie wplątywać w spory, co, naturalnie, nie zawsze im się udaje. Starają się jednak trzymać z dala od wszelkiej maści problemów. Wszakże sen powinien być przyjemnością, czemu więc marnować go na zwady i wypełniać bólem?
Ranga stworzona przez użytkownika: RevirellGRUPA BADAWCZA


Szalony naukowiec
Jeżeli ktoś nie zna świata zewnętrznego to z pewnością jest to osobnik należący do grupy badawczej i zwany przez współpracowników "szaleńcem". Zamknięty całymi dniami w swym laboratorium potrafi nie tylko doprowadzić do wybuchów, ale wyciągnąć szokujące i niecodzienne teorię, a do tego ostro przesadzić z kawą. Tak, śmiało można powiedzieć, że szaleni naukowcy po prostu żyją pracą na każdym kroku - i wymyślają najwięcej pożytecznego sprzętu dla jednostek specjalnych.

Odkrywca
W świecie snów pojawiły się tajemnicze przedmioty, których właściwości wypadałoby zbadać. Czy odkrywcy są po prostu głupi, czy raczej odważni? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Wiadomo, że ich ulubionym zajęciem jest zabawa z nieznanym - i spisywanie swych spostrzeżeń. Uwielbiają poznawać wszystko, co ich otacza. Posiadać przed nimi sekret to jak zamach na własne życie!

Eksperymentator
A podobno to szaleni naukowcy doprowadzają do wybuchów. Otóż, oni wymyślają i analizują każde ze swoich posunięć - w przeciwieństwie do tej grupy osób. Eksperymentatorzy po prostu próbują. Są typami empirystów - muszą sprawdzić, co się stanie, bo nie mogą być nigdy do końca pewni efektów swych działań. Chociaż trzeba przyznać, że ich czołowym dziedziną najczęściej jest konstruowanie broni oraz... Wszelkiego rodzaju proszków wybuchowych. Już nie raz i nie dwa w siedzibie przez nich były pokazu fajerwerków...

Analityk
Wydaje się, że praca księgowej przy tej to pestka. Wszystkie raporty, wykresy, hipotezy, spostrzeżenia... No po prostu cała dokumentacja zostaje zebrana przez nich i wpisana do bazy danych! Nie rzadko znają się świetnie na komputerach. Wprowadzają wszystko w odpowiednich plikach, streszczają i piszą podsumowania, a następnie segregują - z czym często jest ciężko - w odpowiednich pomieszczeniach.

Wynalazca
Wielu członków grupy badawczej zajmuje się wynajdywaniem nowych technologii - jednak z różnym skutkiem. Ci, którzy dali radę się wybić, zostali po prostu przeniesieni do odpowiedniego działu, aby mniej utalentowani koledzy nie zrobili im przez przypadek jakiejś krzywdy... W końcu podczas wybuchów - często towarzyszącym eksperymentom - zdarzają się ofiary.

Badacz
Coś nowego? Napotkano na terenach Insomnium dziwny przedmiot? Może jakieś skały zaczęły dziwnie się zachowywać? Pierwsi na miejscu, aby zbadać tę sprawę, są właśnie badacze. Nikt tak jak oni nie zna świata snów! Nie dość, że orientują się w terenie to posiadają największą wiedzę na temat flory i fauny występującej w tym świecie! A przynajmniej tej niezmiennej - bowiem notorycznie pojawiają się coraz to nowsze gatunki organizmów.JEDNOSTKA SPECJALNA


Jednostka specjalna dzieli się na dwie grupy:
Alfy odpowiadają za obronę całego świata Insomnium, nie pozwalając na zaburzenia równowagi w nim. Pilnują, aby istoty Obdarzone nie pozwalały sobie nazbyt wiele ze względu na swoje moce.
Bety z kolei są oddziałami wynajętymi na rzecz grupy badawczej. Ich głównym zadaniem jest obrona miejsc badanych i zapewnienie naukowcom bezpieczeństwa ze strony tajemniczej Insomnium.

Generał
Osoba, która jest głównodowodzącym w swoim oddziale. Jest najważniejszym człowiekiem w całej grupie i to ona ma decydujące zdanie w każdej sytuacji. W momencie, kiedy kapitana uzna się za niekompetentnego lub ten nie będzie mógł przez jakiś czas wykonywać swoich obowiązków, zastępuje go porucznik. Naturalnie na czas, aż nie zostanie wyznaczony na to stanowisko nowy członek załogi - nie koniecznie musi być nim osoba zastępująca kapitana.
Generał Alfa (1/1) Zajęte przez: Hadrian
Generał Beta (0/1)

Porucznik
Mężczyzna bądź kobieta, która na szkoleniu, a później przez pewien czas osiągała spore sukcesy i udało jej się awansować na to stanowisko. Nie jest to członek załogi, który zostaje wytypowany. Porucznika wybiera specjalna komisja, która zarządza całą organizacją - zarówno betami jak i alfami. Ci osobnicy mogą przez pewien czas zastąpić kapitana, kiedy nastąpi taki odgórny rozkaz lub członkowie załogi uznają, że jest on niepoczytalny.
Porucznik Alfa (0/1) Zarezerwowane przez: Nihil
Porucznik Beta (0/1)

Podporucznik
Osoby dowodzące wyznaczonymi im przez poruczników oddziałami. Mogą oni brać udział w odpowiednich misjach, w zależności od tego, gdzie zostają wysłani. Wierne pieski porucznika, które są na każde jego zawołanie - bo w końcu jeżeli będą się dobrze spisywać na swoim stanowisku, może kiedyś rada właśnie ich wybierze na kolejnego porucznika?
Podporucznik Alfa (0/3)
Podporucznik Beta (0/3)

Żołnierze
Osoby, które są zwyczajnymi podwładnymi. Nie mają większych praw, chyba, że zaczną wyróżniać się w Alfie jak i Becie czymś wyjątkowym. Albo jesteś posłuszną marionetką - albo dążysz na wyższe stanowisko i zbierasz przywileje dla polepszenia warunków życia. W końcu to jest wojsko - zwykli komandosi nie mają przelewek, a zdarza się, że od czasu do czasu ryzykują i własnym życiem.
Żołnierze Alfy (0/∞)
Żołnierze Beta (0/∞)

Najemnicy
Bardzo często są to ludzie chcący odpokutować swoje wcześniejsze zbrodnie. Tych ludzie wynajmują Jednostki Specjalne, kiedy sprawę trzeba załatwić szybko lub po cichu. Są oni zależni od Jednostki Specjalnej, ponieważ to oni decydują o ich losie. Jeżeli najemnik popełni błąd - zostaje na nim wykonana egzekucja. W końcu ci ludzie najczęściej mieli już być dwa metry pod ziemią, a dostając się na tę posadę, odwlekli swój wyrok.ŻYJĄCY WE ŚNIE


Dusze astralne
Istoty zamieszkujące Insomnium, jednak potrafiące się przemieszczać do świata prawdziwego. To właśnie z tymi duszami kontaktują się medium, a niektórzy ludzie mogą je ujrzeć na cmentarzach czy w dawnych miejscach zamieszkania. Niektóre z dusz nie rozumieją, że czas płynie do przodu, a one same utknęły w czasie, w którym dorastały i umarły.

Zjawy
Nie tylko samobójcy czy ofiary wypadków mogą zostać przywołane w Insomnium. Czasami śmierć babci jest trudnym przeżyciem, z którym nie dajemy rady się pogodzić. A może nasza młodsza siostra umarła na białaczkę? Są to przyczyny czysto naturalne - bez większej ingerencji człowieka. Umarli, którzy odeszli we śnie bądź przez chorobę. Tym są zjawy mieszkające w krainie snów.

Omeny
Niejednokrotnie na nagłówkach gazet widzieliśmy treści o gwałcicielach czy też wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Ludzie, którzy umarli przy... Delikatnej pomocy drugiej osoby, stają się omenami - istotami zwiastującymi nieszczęście. Podobno w Insomnium spotkanie takowej istoty zwiastuje tragiczny koniec bliskiej osoby. Oczywiście, w momencie, w którym nie jest to świadomy sen i człowiek nie ma pojęcia o tym, gdzie tak naprawdę się znajduje.

Zdeformowani
Niektórzy tęsknią za zmarłymi, nie pamiętając ich dokładnie. Takie istoty również mogą powrócić w Insomnium... Jednak nie są one takie jak za życia. Może różnić się zaledwie ich wygląd - a może i charakter. W końcu może się zdarzyć, że wcale nie znaliśmy prawdziwego ja zdeformowanego, kiedy jeszcze żył.

Szydzący
Żyjący we śnie wydają się być grupą istot nastawionych bardzo pokojowo. Ale przecież nie umierają jedynie dobrzy ludzie! Mogą znaleźć się tutaj również ludzie, którzy byli źli do szpiku kości! Mordercy, gwałciciele, złodzieje, ludobójcy. Czasami skazani - czasami nie. Ci ludzie tak mocno trzymali się życia, że nie chcieli odejść i przez to zmienili się w istoty chcące uprzykrzać innym ludziom życie. Nie mogą zrobić nikomu krzywdy fizycznej, ale bardzo często odpowiadają za różnorodne omamy.


Ostatnio zmieniony przez Monster dnia Pią 06 Lut 2015, 14:07, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Rangi (Grupy)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Phantasmagoria :: Organizacja forumowa :: Informacje :: Organizacje i Grupy-