IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Organizacje i rangi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Monster

Badacz


avatar
Liczba postów : 143

PisanieTemat: Organizacje i rangi   Sob 07 Lut 2015, 14:59


RZĄD INSOMNIUM

Jest to organizacja państwowa - najważniejszy organ posiadający władzę zarówno ustawodawczą jak i wykonawczą. Dbają o porządek w Insomnium. Prowadzą spisy ludności, a wręcz każdego obywatela starają się całkowicie prześwietlić, aby posiąść o nim jak najwięcej informacji i uznać go za niebezpiecznego - lub nieszkodliwego. Wszystkie dane, które udało się zebrać, są przechowywane w Instytucie badawczym w specjalnie zabezpieczonych archiwach. Dostęp do nich mają tylko uprawnione osoby.
Do rządu Insomnium przynależą ludzie wchodzący w skład Grupy Badawczej oraz Jednostki Specjalnej. Są to osoby, które dostały się tutaj dzięki ukończonym uczelniom wyższym tudzież świetnym predyspozycjom do tego, bądź zdały odpowiednie testy wraz z badaniami. Jeżeli ktoś ma zamiar pracować w terenie (czyt. w samym Insomnium) to nie ma znaczenia jego stan zdrowia, o ile nie zagraża on życiu.
Rzadko zdarza się, żeby do rządu Insomnium przynależał jakiś Obdarzony, aczkolwiek jest to możliwe. Ci ludzie najczęściej oddają się dobrowolnie w ręce organizacji. Wtedy też w zamian za bezpieczeństwo swoje jak i rodziny - dostarczają informacji dotyczących swoich pobratymców czy grup anarchistów.
RANGI SPECJALNE

Prezydent
Osoba sprawująca władzę - chociaż jedynie pozorną. Niezależnie od tego czy znajdujemy się w Insomnium czy raczej w Luksemburgu, główne decyzje podejmują generałowie. Prezydent jest tylko osobą reprezentacyjną. Przyjął on takową formę, od kiedy tylko dowiedziano się o Insomnium. Rząd chce, aby ludność żyła w nieświadomości, więc muszą również sprawiać pozory normalnego miasta.

Śledczy
Są kimś na wzór prywatnych detektywów, którzy współpracują z Rządem Insomnium i regularnie dostarczają mu informacji odnośnie swoich klientów.
Osoby, które podczas rozmów zostały uznane przez LaBex za odpowiednie - są wtajemniczane i zapoznawane ze światem snów. Grupa badawcza wykorzystuje ich do badania społeczeństwa, choć sami zatrudnieni nie są tego świadomi. Na podstawie charakteryzacji klientów, ich zleceń oraz przypadkowo zdobywanych przez śledczych wiadomości - rząd jest w stanie wyłapywać niebezpieczne jednostki, a także Obdarzonych. Również osoby posiadające predyspozycje do poznawania prawdy o Insomnium.
Śledczy śledczemu nierówny i chociaż rząd kryje ich ewentualną nielegalną działalność, to ma to miejsce jedynie do czasu. Kiedy detektyw stanie się zbędny lub niewygodny dla Jednostki Specjalnej czy LaBex, zostaje wpisany na listę ściganych jako wróg publiczny. Dorabia się mu rogi, a w mediach przedstawia jako kryminalistę.

Obiekty badawcze
Skoro rząd stara się utrzymać Insomnium w tajemnicy, ale jednocześnie i rozprawić się z nim raz na zawsze, aby w końcu zapanował tam spokój, muszą prowadzić badania i zbierać informacje na jego temat. Obiektami badawczymi są zarówno ludzie - najczęściej młode dzieci - jak i istoty z dziwnymi mocami. Naukowcom jednak do dzisiaj nie udało się stworzyć Obdarzonego. Tak więc coraz więcej sierot znika z domów dziecka, aby można było w spokoju obadać tę sprawę. Jednak nie można zapominać o prawach człowieka! Każdy obiekt badawczy - który zgłosił się dobrowolnie lub odpowiednio się zachowuje - ma prawo prowadzić w miarę zwyczajne życie. Oczywiście wciąż monitorowane.

Skazaniec
Osoba należąca do grupy anarchistów lub partyzant działający na własną rękę. Tak, wystarczy, aby ich przyłapano, a zostają oni skazańcami. Tych odpowiednio można skazać bądź skierować na eksperymenty (oczywiście w skórze królika doświadczalnego). Druga opcja z pewnością nie jest aż tak przyjemna jak ta pierwsza. Jednak zaledwie jedną czwartą osób skazanych prowadzi się na badania! Większość z nich jest kierowana do więzienia o zaostrzonym rygorze, a za dobre sprawowanie, mają oni nawet prawo je opuszczać. Niestety, za jakiekolwiek wykroczenie - z obroży znajdującej się na ich szyjach, dostaje się do ich organizmu niebezpieczna trucizna. Nieliczni ze skazańców mogą odpokutować za  swoje czyny, więc ten tytuł najczęściej staje się już dożywotni.


ANARCHIŚCI

Kim są? Tępionymi ludźmi za swoją odmienność - Obdarzonymi. A może są tępieni przez zazdrość tych zwyczajnych ludzi? Za co walczą i czemu się sprzeciwiają? Pragną wolności, a w niektórych sytuacjach nawet i zemsty. Chcą walczyć z bezprawnym i karnym traktowaniem ich jako obiekty badawcze! Nie godzą się z takim zachowaniem, toteż szukają osób lub grup o podobnych poglądach, aby móc to przedyskutować i ustalić plan działania. Ale po co jakieś plany? Otóż po to, aby móc jakoś obalić lub chociaż utrudnić pracę rządu Insomnium! Są to najczęściej młodzi buntownicy, czujący ucisk ze strony tych siedzących na wyższych stołkach. Naturalnie, pomimo różnych grup i różnych sposobów działania, zostają oni wrzuceni do jednego wora i okrzyknięci mianem "Anarchistów".
Mimo, że wszyscy młodzi buntownicy są nazywani tak samo, da się odróżnić w ich działaniu różne cele czy przekonania. Przez ludzi zostali oni nazywani po swojemu - chociaż najczęściej nie są znani chociażby członkowie tych ugrupowań.

Chochliki są odpowiedzialne za największą ilość szkód spowodowaną zarówno w Luksemburgu, jak i Insomnium. Nie wiadomo dokładnie, jakie są ich cele, a miejsca, które obierają za cele, nie są ze sobą w jakikolwiek sposób powiązanie. Ich grupa tak naprawdę składa się z kilkunastu mniejszych, posiadających własną rękę we wszystkim - oczywiście dopóki ich przywódca nie zwoła rzadkiego zebrania i nie wyda im konkretnych rozkazów. Jest to grupa bardzo niezorganizowana, którą śmiało można nazwać chuliganami. Gdzie się pojawią - tam wszystko niszczą, nie zważając czy jest to złe dla ludzi, czy raczej dla Obdarzonych. W ich posunięciach nie ma spójnej logiki.
Grupa uwzględnia swoje interesy. Chcą dojść do władzy.

Wiewiórki odznaczają się sprawnością w pozyskiwaniu informacji i rozpowszechnianiu ich. Z poczynań tej grupy można śmiało wywnioskować, że chcą oni walczyć z władzą bez użycia większej siły. Pragną jedynie, aby w końcu wszyscy zrozumieli, że są traktowani gorzej od zwierząt - a by coś z tym zrobiono. Nie używają siły, zakładników czy czegoś podobnego. Bardzo często do ludzi są wysyłane e-maile z tajnymi, rządowymi informacjami, a każda z takich wiadomości jest zakończona obrazkiem wiewiórki. Różnorodne plakaty, ulotki czy też krótkie komunikaty telewizyjne - kiedy uda im się przejąć na kilka chwil daną stację - również posiadają znak tego leśnego zwierzęcia. Ich działania są świetnie zorganizowane i widać, o co walczą.
Grupa uwzględnia interesy wszystkich - niezależnie od rasy, płci, grupy czy czegoś jeszcze innego.

Skoczkowie to grupa, nie do końca dobierająca dobre środki. Walczą o wyzwolenie Obdarzonych, którzy zostali skazani za własne poglądy, jednak nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać. Ich nazwa wzięła się właśnie z tego niezdecydowania, bowiem bardzo łatwo i szybko zmieniają metody działania. Kiedyś rozsyłali informację, jednak były to tylko i wyłącznie pogłoski - jakieś strzępki niesprawdzonych faktów i bujd. Bardzo często nie przewidują skutków swoich działań, przez co z łatwością mogą wpadać w ręce rządu Insomni.
Grupa dba głównie o interesy Obdarzonych.
RANGI SPECJALNE

Przywódcy
Są to osoby, które rozpoczęły całą tę działalność danej grupy. To oni są najważniejsi, wydają rozkazy osobom przynależnym, ale także i decydują o przyjęciu nowych rekrutów, jak i ich przeszkoleniu bądź sprawdzeniu umiejętności. Naturalnie nie można zapominać o zbieraniu informacji na temat każdego członka! Przywódcy anarchistów muszą wiedzieć dosłownie wszystko na temat swoich podwładnych. Nie mogą sobie pozwolić na szpiegów bądź zdrajców - chociaż i takowi się mogą zdażyć.
Przywódca Chochlików (0/1)
Przywódca Wiewiórek (1/1)
Przywódca Skoczków (0/1)


Doradcy
Gdyby wszystkim miałby się zajmować sam przywódca, nie da się ukryć, że bardzo szybko kopnąłby w kalendarz z przemęczenia. Zakładając jakąś grupę, każdy przewiduje, że z czasem może się ona rozrosnąć do większych rozmiarów, dlatego wybiera dobie kilku pomocników, którzy pomogą mu w zapanowaniu nad tym całym bajzlem. W końcu członkami grupy są z reguły młodzi ludzie pełni wigoru i buntu! Nie można dopuścić, aby przypadkiem przestali się słuchać nawet ludzi pomagających im spełnić cele.
Doradcy Chochlików (0/3)
Doradcy Wiewiórek (1/3)
Doradcy Skoczków (0/3)


Członek grupy
Zwyczajna szara - lub bardziej barwna - osoba, która przynależy do odpowiedniej grupy i współpracuje przy osiąganiu ustalonych celów. Przynależność do grupy nie jest obowiązkowa, a siedzenie w takowej na dupie zobowiązuje tylko do słuchania i wykonywania rozkazów. No i realizowania celów. Można śmiało je opuszczać, zmieniać i... Nie, dobra. Przy powrotach jest nieco ciężej. Ale niestety, brak jakichś większych zasad przynależności czy pilnowania byłych członków sprawia, że bardzo często Anarchiści są narażeni na niebezpieczeństwo. Właśnie dlatego świeżaków trzyma się z dala od ważniejszych spraw.
Członek Chochlików (0/∞)
Członek Wiewiórek (0/∞)
Członek Skoczków (0/∞)


Partyzant
Nie znalazł jeszcze grupy bądź ma własne poglądy na temat każdej ze spraw i nie potrafi się z nikim porozumieć. W takich wypadkach, stara się po prostu działać w pojedynkę. Wychodzi to lepiej bądź gorzej, aczkolwiek najpewniej zawsze kończy się tak samo - złapaniem. Partyzantem w końcu może stać się każdy i to bez większego przygotowania! Jednak chyba jest też to dosyć niebezpieczne. Przecież o wiele bezpieczniej jest działać w grupie.

Zdrajca
W tych grupach nie da się upilnować każdego - toteż pojawiają się zdrajcy. Niekoniecznie ci Obdarzeni donoszą od razu do rządu, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że grupy nie zawsze muszą pragnąć sukcesu drugiej. Często Zdrajcy donoszą o planach innych, aby je skłócić między sobą.


POSZUKIWANI

Są nie tylko Obdarzonymi, ale także i zwyczajnymi ludźmi. W końcu nie raz i nie dwa zdarza się, że upory jednej z grup Anarchistów dają pewnego rodzaju efekty. W końcu niektórzy mogą przyznać im rację i w utajnieniu pomagać tym - najczęściej - wrogom ludzkości. W końcu piękne słowa każdego mogą omamić i sprawić, że uwierzy w kłamstwo!
Ludzie z tej grupy powinni się skrzętnie ukrywać, ponieważ ich wrogiem jest rząd. Albo nie mają o danej osobie informacji, które byłyby potrzebne - albo wręcz przeciwnie i w tej chwili poszukują danej osoby, aby ją po prostu pojmać. I to niekoniecznie przy sprawiedliwym osądzie.
Grupa ta jest otwarta dla każdego.
RANGI SPECJALNE

Pomocnik
Najczęściej jest to zwyczajny człowiek. Ludzie nie zawsze chcą obserwować wyrządzoną krzywdę istotą, które niczym sobie nie zasłużyły. Nie zawsze wiedzą, o co ci ludzie walczą. Jedyne co, to uważają, że na nikim nie powinno się przeprowadzać eksperymentów! Większość z pomocników jest świadoma, o co walczą ci, których wspierają na różnorodne sposoby, jednak... Nie da się ukryć, że istnieją też tacy, którzy uznali, że to ciekawe im pomagać i nawet o zbyt wiele nie pytają, kiedy to robią. No i właśnie dlatego zostają ścigani.

Duch
Kim jest? Skąd pochodzi? Czym się zajmuje? Jest po stronie rządu czy raczej jest jakimś partyzantem? A może pomaga anarchistom? A może w ogóle sam należy do jednej - mniej lub bardziej - znanej grupy buntowników i romantyków walczących o swoją wolność, jak i prawa? Czasami po prostu wiadomo, że ktoś istnieje, ale nie ma się na jego temat żadnych konkretniejszych informacji. To dręczy rząd Insomnium, więc starają się w jakiś sposób załatać tę dziurę w archiwum. Największa część odpowiednich ludzi (w tym także śledczych, więc strzeżcie się!) jest mobilizowana do zebrania informacji na temat tych pustych teczek.

Ścigani
Teczki istnieją w archiwach, a dodatkowo są wypchane informacjami na temat tych ludzi. Jednak tak naprawdę to oni są prawdziwymi zjawami! Kiedy już rząd otrzyma informacje na temat miejsca przebywania danej istoty, którą można okrzyknąć mianem Ściganego, okazuje się, że jednak te informacje były błędne lub nieaktualne. Nie liczy się w tym momencie przewinienie, bo rząd za wszelką cenę stara się złapać takową osobę, która robi z nich debili, nawet jeżeli robią to za kradzież batonika w osiedlowym sklepiku. Po prostu powód jest nieważny przy samym fakcie utrzymania pozorów, że jednak rząd potrafi sobie poradzić ze wszystkim.

Zaginieni
Nie są to tylko Obdarzeni, którzy nagle zniknęli czy mieszkańcy, którzy uciekli i skrywają się teraz przed prawem. Do tej grupy mogą przynależeć nawet naukowcy czy sami żołnierze. Uciekli, zostali uprowadzeni... Tak naprawdę to niewiele wiadomo na temat Zaginionych, bo w innym wypadku o wiele łatwiej byłoby ich odnaleźć. Aktualnie mobilizuje się nawet zwykłych cywili w poszukiwania, a w ukrywanie tych ludzi grożą wysokie kary, nie tylko pieniężne.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Organizacje i rangi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Phantasmagoria :: Organizacja forumowa :: Informacje :: Organizacje i Grupy-