IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Realia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Monster

Badacz


avatar
Liczba postów : 143

PisanieTemat: Realia   Nie 08 Lut 2015, 18:34

OGÓLNE

Rok fabularnie: 2018 | 2018-2025
Miejsce akcji: Luksemburg | Insomnium
Ustrój polityczny: w kraju panuje demokracja, aczkolwiek zachowała się również monarchia konstytucyjna.
Władza w państwie: w ustawie jest zapisany prezydent i tak również są przekonani mieszkańcy. Osoby wiedzące o Insomnium, wiedzą, że prawdziwą władzę sprawują generałowie.
Tereny innych państw: granice terytoriów państw nie podległy zmianie. Są dokładnie takie same jak w naszym prawdziwym świecie (tj. 2015 rok - styczeń).
Wojny: nie wybuchła żadna nowa wojna. Głównymi państwami agresywnie nastawionymi i prowokujących do konfliktów zbrojnych, są: Federacja Rosyjska wraz z Koreą Północną, jednak aktualnie istnieje tylko groźba wybuchu takowych. Luksemburg nie jest zagrożony wojną na arenie międzynarodowej.
Sytuacja wewnętrzna: Luksemburg jest gnębiony przez Anarchistów - młodych buntowników będących najczęściej Obdarzonymi. Dodatkowo są łamane prawa człowieka, ponieważ na istotach posiadających moce jak i ludzkich dzieciach, są przeprowadzane badania. Naturalnie utajnione przed opinią publiczną.
Sytuacja polityczna: Luksemburg aktualnie nie jest zagrożony na arenie międzynarodowej jakimikolwiek konfliktami. Problemy polityczne pojawiły się tylko wewnątrz państwa - przez wypłynięcie niektórych informacji dotyczących Insomnium.


TECHNOLOGIA


Poziom technologii w mieście: Luksemburg powoli - dzięki rozrostowi w ostatnich latach grupy badawczej - powoli zamienia się w technopolie. Coraz to nowsze technologie we wszystkich dziedzinach są spotykane na ulicach, a ludzie szukają coraz to wygodniejszych metod na ułatwienie sobie codziennych czynności i prac. Szuka się sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej produkowanej w elektrowniach, a poziom edukacji w samym mieście jest bardzo wysoki.
Tradycje: technologia nie zapomina uwzględniać tradycji. Rozwój kultury pędzi tuż obok tego technologicznego i przejawia się wystawianiem świetnych sztuk na scenach teatru, coraz to nowszymi urządzeniami w kinach oraz ciekawymi wystawami w galeriach sztuki.
Komunikacja: na terenach Luksemburgu można przemieszczać się różnorodnymi pojazdami dwu lub jednośladowymi, ale także i metrem. Najłatwiejszym sposobem wydostania się z miasta są pociągi - a także samoloty. Niestety, to drugie jest odpowiednio droższe.
System pracy i edukacji: Luksemburg na przedziale lat zajął się problemem bezrobocia i imigrantów. Stawiają na wyedukowanie swoich własnych ludzi - i zapewnienia im miejsca pracy. Rzadko przyjmują do pracy zagranicznych gości, jednak zdarza się to. Każdy obywatel miasta, rozpoczynając wiek, który pozwala na pracę, kończąc osiemnaście lat i kończąc odpowiednie poziomy edukacji - dostaje do swoich rąk spis ofert pracy, w których może być zatrudniony od zaraz. Jeżeli ktoś kontynuuje naukę, rząd Insomnium zapewnia mu wszystkie potrzebne do tego materiały i dofinansowuje go w momencie, kiedy mieszka sam lub w akademiku. Kiedy uczeń się stara - dostaje dodatkowe pieniądze w formie stypendium.
Grupa Badawcza bardzo często przebywa na uczelniach wyższych, aby zapoznać się z uczniami i ich umiejętnościami, by kiedyś być może zaproponować im pozycję w swoich szeregach.
Technologie stosowane w LabEx: naukowcy opracowali substancję, która po wstrzyknięciu w unerwienie na karku, powoduje że śpiący jest w stu procentach świadomy przebywania w Insomnium. Jedna dawka starcza na około miesiąc - po tym okresie jest potrzebny kolejny zastrzyk. Substancja ta nazywa się somniatis - z łaciny oznacza po prostu sen
Drugim sposobem na zabezpieczenie osoby śniącej jest montowanie w ciałach członków rządu Insomnium odpowiednich czipów, które są stosowane, kiedy somniatis zawiedzie. Z centrali są wtedy wysyłane impulsy elektryczne do czipów, które uświadamiają w delikatny sposób daną osobą, że śpi i świat w którym się znajduje, nie jest prawdziwy.
LabEx prowadzi badania również czysto farmaceutyczne, szukając coraz to nowszych rozwiązań i leków korzystnych dla ludzi. O ile zwyczajne substancje nie wpływają w żaden sposób na nas chodzących po Insomnium - jeżeli naukowcy wykorzystali w nich cokolwiek pochodzenia sennego - może to mieć duży wpływ. Od świadomości, gdzie się znajdujemy, a nawet po różnorodne deformacje naszej osoby.
Zarówno badania, jak i serum czy czipy, są pilnie strzeżone i wręcz niemożliwe do wyniesienia z ośrodka naukowego.


INSOMNIUM

Wiedza opinii publicznej: zwykli mieszkańcy Luksemburgu, nie są świadomi istnienia Insomnium. Rząd trzyma ten świat w tajemnicy przed obywatelami. Jeżeli ktoś nieodpowiedni posiadł wiedzę na temat Insomniium - zostaje on bardzo szybko usunięty.*
Przebywanie we śnie: aby dostać się do Insmonium, trzeba po prostu zasnąć. Niestety, nie każdy jest świadomy, tego, gdzie tak naprawdę się znajduje. Wiadomo tylko, że stan zdrowia w prawdziwym życiu się nie liczy - podobnie jak jego charakter czy też wygląd. Świat snów jest zupełnie innym bytem, w którym wszystko może dziać się na opak. W świecie prawdziwym kobieta - tutaj może być mężczyzną, a kaleka w spokoju będzie mogła biegać po ulicach.
Podróż: odbywa się ona bezboleśnie, a wszystko działa na zasadzie - śpisz w Insomnium to żyjesz w Luksemburgu; śpisz w Luksemburgu to żyjesz w Insomnium. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że ta podróż odbywa się za każdym razem, kiedy zasypiamy. Nie mamy wpływu na to, że znajdziemy się w świecie snów. Oczywiście najczęściej pamiętamy z tego wszystkiego tylko tyle, że coś nam się śniło. Nie jesteśmy świadomi tego, że podejmowaliśmy sami decyzję, a wszystko jest jakby za mgłą.
Moc: wiadomo tylko, że świat snów sam wybiera osobę, której chce dać swoje moce. Nie ma wpływu na to żaden z czynników. Moc może otrzymać zarówno pięciolatek jak i trzydziestoletnia kobieta. Również nie ma się wpływu na to, w którym momencie to nastąpi czy też jaką magię się otrzyma.
Śmierć: to co dzieje się z nami w Insomnium, nie oddziałuje na naszą postać w świecie ludzi na podłożu fizycznym - ale może już jak najbardziej na podłożu psychicznym. Jeżeli nasza postać zginie we śnie, u postaci w Luksemburgu można odnotować psychozy, schizofrenie, bezsenność. Z czasem, kiedy postać się zregeneruje w Insomnium, te dolegliwości mogą ustąpić.
W drugą stronę - postać może zapaść w śpiączkę w Luksemburgu i utknąć w Insomnium z możliwością powrotu. Jeżeli MG zaznaczy, że postać jest w śpiączce, a nie umarła.
* - w Karcie Postaci możesz podać, jak twoja postać dowiedziała się o Insomnium, jeżeli nie jest Obdarzonym lub bezpośrednio nie przynależy do rządu Insomnium.


_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Realia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Phantasmagoria :: Organizacja forumowa :: Informacje :: Fabuła i realia-