IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Magiczne zwierzęta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gilbert

Ścigany


avatar
Liczba postów : 32

PisanieTemat: Magiczne zwierzęta   Nie 27 Wrz 2015, 13:00

DUCHY

POPPY

 
Wierny niczym pies, leniwy niczym panda, a jednocześnie tajemniczy jak zjawa, która nawiedza dzieci. Poppy są gatunkiem z reguły nieufnym, potrzebują czasu, by zaprzyjaźnić się z ludźmi. Większą chęć poznania oferują Obdarzonym, ponieważ wyczuwają w nich cząsteczkę absolutu. Przynajmniej tak mówią odwieczne gatunki. Przedstawiciele tej grupy nie odżywiają się, są zjawami, które można dotknąć. Człowiek może się nimi zaopiekować, ale potrzeba czasu i chęci, by został twoim przyjacielem. Od razu wyczuwają złe intencje, dlatego niektóre istoty powinny się strzec w ich towarzystwie.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 25 lat. | Dodatkowa umiejętność: Odróżnianie duchów od żyjących istot. | Cena: 10PD.


Grette

 
Jest stworzeniem zimnym, bezwzględnym, gardzącym innymi. Mało kto ma z nim styczność, bo spotkania z Grette wymagają prawdziwej chęci ujrzenia go. Jego serce ucieka od wszystkich tych, którzy go nienawidzą, i tylko ludzie o dobrym sercu i pozytywnych zamiarach oraz emocjach mogą go spotkać i dotknąć.
Żyje w samotności, stara się nie wyróżniać. Jego charakterystyczną cechą jest śnieżna biel jego futra i świeża zieleń oczu, które przenikają naszą duszę, gdy tylko w nie spojrzymy. Według legend, zwierzęta te mogą dostrzec prawdziwą naturę naszej duszy.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 30 lat. | Dodatkowa umiejętność: Rozpoznanie natury ludzkiej duszy. | Cena: 12PD.
Dargi

 
Na pierwszy rzut oka z oddali przypominają zwykłe wilki. Nie można się jednak bardziej pomylić, niż nazwać Dargi krewnymi tych psowatych. Z zewnątrz stworzenia te wyróżniają się spośród swoich przyziemnych podobieństw dzięki śnieżnobiałej sierści, czerwonym znakom na ciele w postaci linii i okręgów, oczu koloru węgla oraz mocno płonącego dysku wielkości ich łbów umiejscowionego nieco nad ich grzbietami. Wewnątrz zaś odznaczają się ogromnym sprytem, inteligencją oraz skłonnościami do nękania swoich ofiar na długi czas przed ich uśmierceniem. Porą aktywności Dargów jest oczywiście noc, a objawiają się one innym istotom w postaci pseudo duchów. Posiadają one bowiem specjalne moce  znikania i wchodzenia w formę duszkowatych, bladoniebieskich świetlików. Trudno jest je więc dostrzec, jednakże gdyby skupić się i poszukać kilka godzin, to na pewno albo by się jakiegoś spotkało, albo sam by Was spotkał. Te drugie to jednak gorsze wyjście... powód był podany wcześniej. A Dargi nigdy nie przemieszczają się w pojedynkę.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 70 lat. | Dodatkowa umiejętność: Znikanie i wchodzenie w formę duszkowatych, bladoniebieskich świetlików. | Cena: 25PD + polowanie na misji.
Rústir

 
Nazywany jest potocznie "Duszą Jaskiń", pomaga on bardzo często błądzącym i jest światełkiem w tunelu. Jego oczy świecą niebiesko-białą aurą, przez co łatwo zauważyć go w ciemnościach. Rústir  jest stworzeniem, które pragnie pomagać innym. Niestety,  jest on widoczny tylko w ciemnościach, przez co  kot zamieszkał samotnie jaskinie.
Kiedy dotknie się Rustira, czuć jedynie ciepło, ręce przechodzą przez niego, aż mamy ochotę się w niego wtulić. Nie wyjdzie na słońce, dlatego powinien i pragnie być trzymanym tam, gdzie najciemniej.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 12 lat. | Dodatkowa umiejętność: Nieznana. | Cena: 5PD.


ELEKTRYCZNE

Corri

 
A właściwie Corriniente, co znaczy z hiszpańskiego "prąd". Takiej maskotki świat dawno nie widział. Większość małych dziewczynek marzy, żeby mieć własnego Corri. Nie tylko co z powodu ich urody, ale także nieprzewidywalności, jaką może urzec każdy koci przedstawiciel.
Są roślinożercami - ich przysmakami są jagody lub borówki. Z reguły niegroźne, ale żeby się obronić, wysyłają niewielki impuls elektryczny. Są niesamowicie związane z osobami, z którymi przebywają. Wielu ludzi dziwi wieczny uśmiech na pyszczku tych zwierząt, jest on częścią ich anatomii i bez względu na to, co się dzieje, zawsze się uśmiechają.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 18 lat. | Dodatkowa umiejętność: Potrafią wysłać nieszkodliwe wiązki elektryczne. | Cena: 5PD.


Núverandi

 
Núverandi są gatunkiem niezwykle rzadkim, wyjątkowym. Są na skraju wyginięcia z powodu ich cennej żabio-kociej skóry. Núv ukrywają się i panicznie boją się ludzi. Utrwaliło się to w psychice ludzkiej,  w związku z tym krąży pewna legenda - kto zobaczy ten gatunek w naturalnym środowisku zdobędzie dobrobyt na całe życie, natomiast ten kto będzie nosił przy sobie jego ogon czeka wieczne życie. Z powodu ludzkiej głupoty liczba populacji tego gatunku spada.
Núverandi pożywiają się gryzoniami oraz małymi ptakami, zdarza zapolować się im również na lisy. Są strachliwymi zwierzętami, gdy wyczują zagrożenie od razu uciekają.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 4 lat. | Dodatkowa umiejętność: Bardzo duża skoczność. | Cena: 18PD.
Trista

 
W żartach figuruje jako pierwszy osobnik, zaraz po kobiecie - narzekający. Bardziej dołującego zwierzaka nie mogliśmy trafić. Większość swojego czasu stara się spędzać na wygodnej kanapie właściciela,  gdy poczuje cudowny zapach, jest w stanie podnieść swoja głowę i za nim pójść. Dla własnej wygody jest w stanie zrobić wszystko. Trista nie dba o dobro właściciela, jeżeli jej własne dobro nie jest zagrożone. Doskonale zdaje sobie sprawę z uroku jaką matka natura ją obdarzyła. Trista żyje samotnie, ich rozmnażanie jest odwieczną tajemnicą naukowców, ponieważ nie kopulują w niewoli. Jak dotąd nikt nie odkrył u nich narządu rozrodczego. Są mięsożercami - uwielbiają mięso wołowe i ptasie.
Płeć: Samica. | Wiek: Żyją do 35 lat. | Dodatkowa umiejętność: Rzucanie małych  i nieszkodliwych uroków na właściciela. | Cena: 8PD.

LATAJĄCE

Dypy

 
Słyszysz głośne, przeraźliwe krzyki i widzisz nad sobą cień. Unosisz głowę i widzisz pikującego w twoją stronę ogromnego, pięknego ptaka. To Dypy. Ma długi, ostry dziób i pazury, a do tego piekielnie dobry wzrok, który dostrzeże najmniejszy ruch. Nie ma przed nim ucieczki. Ruchem mocnych skrzydeł może nawet wywrócić człowieka. Na brzuchu ma twarde, stalowe łuski - nie wiadomo, skąd się tam wzięły.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 100 lat. | Dodatkowa umiejętność: Latanie. | Cena: 12PD.BUJOKU

 
Jednym z najmniej towarzyskich zwierząt Insomnium jest Bujoku. Wiecznie niezadowolony z życia i z losu jaki zgotował mu ten świat. Mało kto chce przy nim przebywać. Łączą się w pary, tylko na czas godów, bo dłużej nie potrafią ze sobą wytrzymać. Najgorsza rzecz w tych ptakach sprowadzana jest do tego, że mówią ludzkim językiem, co bywa kłopotliwe zwłaszcza, kiedy wykrakają wszystko co usłyszą.
Bujoku są samotnikami. Żyją przy mieszkańcach i są szkodnikami. Często zjadają owoce rosnące na bujnych krzewach. Są to zwierzęta mściwe i nadmiernie agresywne, wystarczy jeden ruch i można dostać dziobem po głowie.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 2 lat. | Dodatkowa umiejętność: Latanie. | Cena: 10PD.ORGULLO

 
Orgullo jest spełnieniem marzeń każdego naukowca, który zajmuje się genetyką.  Kariotyp Orgullo posiada o jeden chromosom X więcej od zwykłego pawia i jest super samicą. Co więcej naukowcy nie znaleźli jeszcze odpowiedzi w jaki sposób rozmnażają się te osobniki. Jednak po wielu dyskusjach część z nich twierdzi, że przez dzieworództwo.
Orgullo jest wyjątkowo dumnym, aroganckim gatunkiem. Nie zbliżają się do ludzi, ba jeżeli już dojdzie do takiego kontaktu to ptak wydaje się w nim dominować. Mało kto zdaje sobie, że Orgullo w porównaniu do zwykłych pawi potrafi latać.! To dopiero super samica!
Płeć:  Samica. | Wiek: Żyją 7 lat. | Dodatkowa umiejętność: Latanie. | Cena: 12PD.

LODOWE

BECIK

 

Śnieżne misie znalazły się w Insomnium przez zwykły przypadek. Były jednym z marzeń jednego z Kreatorów i tak oto się pojawiły! Są strasznie ciepłymi, ufnymi zwierzakami. Bardzo często chowają się w chłodniach, lodowiskach, zdarza się odnaleźć go w lodówce. Są pociesznymi, żywymi i radosnymi zwierzętami. Co lepsze? Nidy nie rosną! Cały czas są słodkie, więc dzieci cieszą się ich słodkością na co dzień. Jak dotąd nie słyszano jeszcze o jakimkolwiek ataku na śnieżnego misia. Kto raz zobaczył Becika z pewnością zakochał się od pierwszego wejrzenia w ich rasie.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Nieznany. | Dodatkowa umiejętność: Brak.| Cena: 5PD.


LOLO-WERNA

 

Kot który dostaje szału, bo pogłaskasz go po brzuchu? Norma, ale kot który wywołuje śnieg wokół dotykającej go osoby? To już jest dziwne. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że Lolo-werna jest naprawdę dziwnym i mrożącym w żyłach gatunkiem. Te koty najczęściej zamieszkują lodowiska. Razem z chcącymi rozrywki ludzi poruszają się swoimi zgrabnymi łapkami po lodzie. Pełne gracji i pogardy kocury. Lepiej z nimi nie zadzierać, bo to może się skończyć nie tylko na jednym zadrapaniu.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 8 lat. | Dodatkowa umiejętność: Tworzenie spadającego śniegu.| Cena: 8PD.


MROCZNE
LUH

 

Pół lis, pół kot. Do kota upodabnia go jego krótki, zaokrąglony pysk, reszta budową przypomina zminiaturyzowanego lisa. Luh jest zagadkowym zwierzęciem. Bardzo często patrzy wielkimi oczami na przechodniów. Zamieszkuje on przeważnie miejsca, w których normalny osobnik nie wytrzymałby, wszelakie ścieki, czy inne miejsca są dla niego w zupełności normalne. Luh jest bardzo odporny na czynniki środowiska. Mutacje, które zaszły w jego ciele doprowadziły do tego, że nie rozpłynąłby się w roztworze kwasu solnego, ani jego futro nie zostałoby nasączone żadnym niemiłym zapachem.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 11 lat. | Dodatkowa umiejętność: Odporność na wszelkie kwasy i zanieczyszczenia.| Cena: 10PD.


OGNISTE

LAHAR

 

Lahar jest czteronożnym zwierzęciem wielkości yorka. Najczęściej spotykany jest jako zwykły, szary dachowiec. Nic nadzwyczajnego, ot zwykły wkurzający kocur. Lahar jest zazwyczaj nieśmiały, ale jego zachowanie w dużej mierze zależy od indywidualizmu zwierzęcia. Podczas niebezpiecznych sytuacji najczęściej ucieka. Większość tego gatunku nie zna swoich umiejętności, ani wad i zalet jakimi dysponuje. Kiedy Lahar jest zły lub przestraszony, na jego ciele pojawia się ognista warstwa, którą pokrywa się dla ochrony. Jeżeli jest zmęczony, tylko część jego ciała zostanie zasłonięta poświatą.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 14 lat. | Dodatkowa umiejętność: Ognista ochronna warstwa.| Cena: 10PD.


GENI

 
Umaszczeniem sierści przypomina tygrysa, kształtem ciała natomiast pumę. Uważany jest za zwierze dystyngowane i eleganckie, bardzo trudno się z nimi współżyje. Pod maską spokojnego stworzenia czai się seryjny morderca. Potrafi zaatakować  każdego, nawet właściciela. Chodzą plotki, że niektóre Geni zjadają osoby, które się nimi zaopiekowały. Jeżeli jego ogon jest całkowicie prosty, zalecane jest unikanie jakiegokolwiek kontaktu z tym zwierzęciem. Niektórzy twierdzą, że jest opętany. Wszystko za sprawą dymu, który ulatnia się z jego lewego oka podczas zdenerwowania. Jednakże jest to typowy odruch obronny Geniego.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 16 lat. | Dodatkowa umiejętność: Dym.| Cena: 18PD.
PADISO

 

Padiso to zwierze o wyglądzie przypominającym lisa. Jego sierść błyszczy w zależności od tego co czuje w danym momencie. Kiedy jest radosny to przybiera żółtą sierść, jeżeli chce ugryźć - krwistoczerwoną. Jest nieufnym zwierzęciem, lecz bardzo cenionym i przede wszystkim wiernym - przyjaciel na całe życie. Mało kto zdaje sobie sprawę, ale Padiso są bardzo opłacalnymi zwierzętami. Wielu hodowców wystawia swoje pocieszy na wystawach zwierząt Insomnium, zyskując tym samym miliony. Mają zdolność uroczenia ludzi wokół siebie przez co nawet porzucone na ulicy, zapewniają sobie warunki godne ludzi.
Płeć: Samica. | Wiek: Żyją do 13 lat. | Dodatkowa umiejętność: Rzucanie uroków dla własnej korzyści. | Cena: 15PD.


PSYCHICZNE

OGOLOGO

 

Ogologo to zwierze dwunożne, niebieskiej barwy. Na każdej nodze ma trzy palce i granatowe poduszki. Głowa i uszy są znacznie większe od reszty ciała. Są niezwykle inteligentne oraz dobroduszne. Ich pokojowe nastawienie sprawiło, że są na skraju wyginięcia. Są zwierzętami pod ochroną ścisłą. Uwielbiają pomagać w przeprawach przez lasy. Zawsze wyprowadzają ludzi tam, gdzie chcieli się znaleźć, lub tam gdzie powinni. Nie cierpią walki, dlatego są konsumentami pierwszego, lub drugiego stopnia w łańcuchu pokarmowym.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 160 lat. | Dodatkowa umiejętność: Ludzkie uczucia. | Cena: 8PD.UNEKOTT

 
Rozmiary Unekotta robią niesamowite wrażenie. Uwagę przekuwa wielka para okrągłych uszu. Z tułowia wystają cztery kończyny, wszystkie zakończone pazurami. Na stopach widoczne są różowiutkie poduszki.
Przez większość czasu śpi. Spać w krainie snu? Niektórzy nawet od tego muszą odpocząć. Niestety, sen Unekotta jest niebezpieczny dla otoczenia, ponieważ uwalnia swoje skromne telepatyczne umiejętności. Często wokół zwierzęcia latają przypadkowe przedmioty, czasem krople wody, kiedy indziej grzybki halucynki. Budzą się po to by opróżnić pęcherz oraz napełnić żołądki. Kochają dzieci, pozwalają im skakać po ich brzuchu.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 55 lat. | Dodatkowa umiejętność: Telekineza. | Cena: 12PD.

CHE

 

Jest dużym, napuszczonym, szarym kotem. Jest chaotyczny i nieposłuszny. Atakuje właścicieli, a Ci z jakiegoś powodu nie chcą ich skrzywdzić. Che jest pewny siebie. Wie, że mało kto jest zdolny go skrzywdzić, dlatego panoszy się jak tylko może. Do tego nastroje kocura przypominają te u kobiet w ciąży. Dla wielu osób Che jest spełnieniem koszmaru, koty te są często ich urzeczywistnieniem. Może nie zjadają nikogo jak Geni, za to potrafią wywołać różne stany psychiczne.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 35 lat. | Dodatkowa umiejętność: Żywią się ludzkim lękiem. | Cena: 18PD + ryzyko posiadania.TRAWIASTE

COCO


 
Coco to stworzonka bardzo przypominające małe niedźwiadki. Różnią się one od tych drugich pod wieloma względami. Potrafią chodzić na tylnych łapkach, tak jak normalny człowiek; mają bardzo krótką, lecz niesłychanie delikatną w dotyku sierść, a na środku czoła widnieje u nich ćwiartka księżyca. Wielkością, wliczając w to ich okrągłe uszka, sięgają dorosłemu, przeciętnemu mężczyźnie, lekko ponad kolana. Tak jak każde misiowate stworzenie, Coco uwielbiają miód, który potrafią wyczuć nawet z kilometra. Często kręcą się wokół posiadłości osób, które pałają się hodowlą pszczół, lecz zazwyczaj ciężko jest je zauważyć, ponieważ starają się pozostać w ukryciu ze względu na swoją wstydliwą naturę. Wystarczy jednak podzielić się z jednym z nich chociaż słoiczkiem pełnym lepkiej i słodkiej substancji przez nich uwielbianej, a na pewno będzie widział takiego "hojnego dobroczyńcę" w bardzo pozytywnych kolorach. Co więcej, jeśli komuś uda się udobruchać Coco, to ten z miłą chęcią poświęci jeden lub dwa małe słoiczki miodu, dodając im tym samym lecznicze właściwości.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 45 lat. | Dodatkowa umiejętność: Leczenie drobnych ran. | Cena: 14PD.


PURRSI

 

Mimo, że spotkać je można w każdym mieście lub wiosce, to trudno jest je odróżnić od innych psowatych. Mało kto zwraca uwagę co dany futrzak ma na czole i jakiej jest wielkości. Na dobrą sprawę cechami charakterystycznymi Purrsich są: całkowicie biała sierść z wyjątkiem zielonych skarpetek oraz końcówki ogona będącej we wszystkich pięciu kolorach natur. Z charakteru wilki te są bardzo zwodnicze. Głównie przez swoją ogromną nieufność wobec obcych, a szczególnie ludzi. Dawno temu urządzano na nie polowania, aby tylko wydostać z ich głów czerwone kamienie szlachetne. Efektem tego oczywiście i zarazem - niestety - była śmierć tych stworzeń. Mimo swojej niewielkiej nieporadność i nieufności, Purrsi nie są wcale takie bezbronne, bowiem dzięki kłom i pazurom bardzo łatwo mogą zabić swoją ofiarę.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 12 lat. | Dodatkowa umiejętność: Nieznana. | Cena: 5PD.
Njollë

 

Njollë wyglądałby jak zwyczajny kot, gdyby nie parę "szczegółów", przez które trudno go z takowym pomylić. Jest trochę większy od zwyczajnego dachowca, do tego przez całe jego ciało ciągną się trzy fluorescencyjne, zielone pasy. Jego uszy są delikatniej ułożone, niż u dachowca. No i mają zielony połysk. Njollë ma dodatkowo znacznie dłuższe przednie zęby i pazury, a do tego... Lewituje. Pojawia się znikąd przed bogu ducha winnym człowiekiem i zaczyna gadać od rzeczy. Głębokim, usypiającym głosem zadaje zagadki, a człowiek nie ma pojęcia, o co mu chodzi. Blokuje drogę i nie pozwala przejść. Do tego jest straszliwie uparty i chodzi za swoją ofiarą. Cały czas. Lepiej unikać z nim spotkania.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 60 lat. | Dodatkowa umiejętność: Lewitacja, mowa w różnych nieznanych językach. | Cena: 15PD.NEMO

 

Prawdopodobnie najsłodsze stworzenia, jakie można spotkać w całym Insomnium. Są wielkości dwa razy większej niż przeciętna wiewiórka; dodatkowo ich ogon jest bardziej rozbudowany - podzielony na kilka części i puszysty, a do tego zaokrąglony przy końcach. Nemy uwielbiają być po nim głaskane. Często można spotkać kogoś, kto rozpieszcza swoją Nemę; oswojone są drogimi stworzeniami, będącymi pociechami rozpieszczonych Obdarzonych.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 78 lat. | Dodatkowa umiejętność: Gdy jest szczęśliwy, rośliny wokół niego odżywają. | Cena: 14PD.
TRUJĄCE

Keilu

 

Jest to spokojny, życzliwy i wierny kociak z charakterem. Ma ciemno-fioletowe futro i tego samego koloru oczy. Jego owłosienie w dotyku jest bardzo mięciutkie, przez co niektórzy robią z niego szalik. Posiada dosyć spore, jak na kota uszy dzięki którym słyszy choćby najcichszy dźwięk. Jest tchórzem - gdy usłyszy niebezpieczeństwo, zwiewa w popłochu. Jego ostatnią linią obrony są kły wypełnione trucizną. Dla człowieka jest ona nieszkodliwa, bowiem wytwarza jedynie ból oraz paraliżuje daną część ciała na kilka godzin.
Keilu nie są związane z żadnym miejscem, są tam gdzie im dobrze. Mają silne poczucie komfortu, dlatego nauczyły się żyć przy człowieku. Nie oddadzą za niego życia, ale również nie dadzą skrzywdzić swojego pana.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 12 lat. | Dodatkowa umiejętność: Trujący jad w zębach. | Cena: 15PD.


Vindur

 

Vindur to stworzenie z reguły nieufne, mało kto chce się do niego zbliżyć ze względu na nieprzyjemny zapach, który roztacza wokół siebie.
Od zwykłych kotów można je rozpoznać po wściekle żółtych oczach. Kiedy czują się bezpiecznie są zwykłymi kociakami; lubią jak się je podrapie za uszkiem, połaszą się do okolicznych ludzi, czasem nawet pomiauczą. Jednak kiedy zbliża się zagrożenie stają się najmniej lubianymi zwierzętami w okolicy. Dlaczego? Dlatego że każdy czuje ich obecność. Kiedy do Vindura zbliża się niebezpieczeństwo kociak rozpływa się w powietrzu, widać tylko jego żółte oczy i truciznę która na parę chwil ogłupia organizmy wokół niej.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 10 lat. | Dodatkowa umiejętność: Śmierdząca trucizna. | Cena: 13PD.


WODNE

Rífa

 

Rífa ma doskonały słuch, dzięki któremu szybko określa położenie niebezpieczeństwa. Jest zwierzęciem stadnym, który ukrywa się w toni wody. Bardzo często możemy spotkać je pływające i bawiące się w zbiornikach; są ufnymi stworzeniami, uwielbiają być dokarmiane. Bardzo często dzieci rzucają im mniejsze rybki do zjedzenia. Ich największym przysmakiem jest łosoś. Rify pokryte są wodoodpornym futrem, umożliwia im to szybkie pływanie w wodzie.
Rify bardzo często pomagają tonącym, wytwarzając specjalny balon z powietrzem. Ich uszy są oklapnięte, kiedy przebywają w wodzie.
Płeć: Samica. | Wiek: Żyją do 23 lat. | Dodatkowa umiejętność: Ochronne balony z powietrza. | Cena: 12PD.
Furōto

 

Jest pięknym, majestatycznym,  białym ptakiem o pokaźnych skrzydłach. Jego oczy są czarne i wąskie. Bardzo dobrze czuje pod wodą, każdy ruch wody jest mu znany - dlatego Furoto stosowany jest jako skaner ławic ryb. Wszyscy rybacy błogosławią go, w jego pobliżu pływa zawsze mnóstwo morskich organizmów. Swoją obecnością przyciąga je i czaruje. Niektórzy przekornie nazywają go ptasią syreną.
Jego obecność już od pradawnych czasów inspirowała artystów. Ten ptak sprawia, że chce się na niego patrzeć. W jaki sposób? Nikt jak dotąd się nie dowiedział, jest to odwieczna tajemnica.

Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 8 lat. | Dodatkowa umiejętność: Przyciąganie morskich zwierząt. | Cena: 12PD.


ZIEMNE

PHANT

 

Mierzą sobie pięć centymetrów wysokości oraz niewiele mniej szerokości. Są bardzo przyjazne wobec ludzi, często wchodzą im do kieszeni w poszukiwaniu ciepła. Zdecydowanie można je zaliczyć do łatwo-ufnych, przez co nieraz można spotkać się z krzywdą wobec Phantów. Jako, że jest ich dużo to obywatele Insomnium nie przejmują się śmiercią jednego czy dwóch. Mimo to, stworzenia próbują się chronić. Po zwinięciu się w kłębek potrafią zamienić się w najzwyklejszy w świecie kamień na kilka sekund. Jeżeli jakiemukolwiek magowi uda się oswoić kilka Phantów, to zdecydowanie ten będzie miał małych pomocników, przydatnych w walce. Po zbyt długim korzystaniu z mocy stworzenia robią się bardzo śpiące.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 12 lat. | Dodatkowa umiejętność: Zmiana własnego ciała w kamień. | Cena: 8PD.


SOLTRA

 

Soltra jest to małe stworzonko wielkości myszy. Praktycznie w całym Insomnium jest ich pełno. Lubią robić ludziom kawały, ale mimo to starają się do nich nie zbliżać. Zwyczajnie się boją. Są dosyć płochliwymi stworzeniami.
Według legend Soltra kiedyś pomogła w ocaleniu ciała, a teraz tkwi w swojej niepozornej, miłej skorupie.  Sierść zwierzątka jest niczym małego kotka. Miłe w dotyku, ciepłe. Najczęściej przebywa w jeziora, fontannach, rzekach oraz rzadko w morzu. Soltra potrafi wytworzyć wodę z niczego, dlatego szczególnie magowie wody upodobali ją sobie. Niestety, zwierzątko się szybko męczy i po zrobieniu pięciu litrów, dostaje gorączki.
Płeć: Samiec, samica. | Wiek: Żyją do 13 lat. | Dodatkowa umiejętność: Wytwarzanie wody.| Cena: 9PD.


MINIAK

 

Są wielkości przeciętnego królika, który potrafi całkiem szybciutko kicać, kiedy czuje się zagrożony. Miniaki to nieśmiałe stworzenia; zawsze kręcą się gdzieś obok ludzi, ale nigdy nie podejdą zbyt blisko. W starych księgach można znaleźć o nich wiele informacji, ponieważ widuje się je w Insomnium od wieków. Nie da się ich oswoić do końca, zawsze są strasznie niepewne, jakby człowiek mógł zawieść w każdej chwili. Mimo wszystk,o dopóki myśli się o nich dobrze, są spokojniejsze. Miniaki są inteligentnymi stworzeniami. Dzięki swojej mocy potrafią czytać w ludzkich myślach. Oczywiście nie każde z tych stworzeń opanowało tą umiejętność. Młode najczęściej po prostu mają przeczucia, starsze natomiast rozumieją słowo w słowo z cudzej głowy. Magowie żywiołu ziemi, którzy potrafią rozumieć zwierzęta często próbują to wykorzystać. Kiedy jednak robią to za często; Miniak się obraża i ucieka.
Płeć: Samiec. | Wiek: Żyją do 27 lat. | Dodatkowa umiejętność: Czytanie w myślach. | Cena: 8-15PD (zależne od wieku stworzenia).


NA RZECZ EVENTÓW

PURRL

 

Purrl wygląda jak czarny kot. Jego oczy są całkowicie białe. Purrl nie posiadają płci. Odżywia się mlekiem oraz różnymi owocami. Jest bardzo szybki i tajemniczy. Legendy mówią o tym, że jeżeli ktoś zobaczy Purrl zwiastuje mu to nieszczęście. Wielu postradało zmysły, popełniło samobójstwo, albo popełniło masakry w Insomnium. Nikt do końca nie wie, dlaczego ten kot tak działa na ludzi.
Płeć: Brak? | Wiek: Nieznany. | Dodatkowa umiejętność: Nieznana. | Cena: 40PD + misja + ryzyko śmierci w każdej chwili.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Magiczne zwierzęta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Phantasmagoria :: Organizacja forumowa :: Informacje :: Dodatkowe-